Narzędzie terminujące OptiCam® 2 zostało zaprojektowane aby zapewnić 100% poprawną terminację złącz OptiCam za pierwszym razem. Zaraz po zarobieniu złącza narzędzie automatycznie oblicza tłumienność wtrąceniową. Czerwone i zielone wskaźniki informują o poprawności terminacji złącza. Wykorzystanie narzędzia OptiCam® 2, zwiększa wydajność pracy i ogranicza czas potrzebny do wykonania instalacji. Ponadto eliminuje konieczność poprawiania źle zarobionych złącz co ogranicza koszty pracy. 

Narzędzie OptiCam® 2 wyświetla wskazówki krok po kroku i automatycznie oblicza tłumienność wtrąceniową co gwarantuje, że włókna są w idealnym położeniu względem siebie. Dzięki temu nawet mniej doświadczeni instalatorzy mogą zarabiać złącza ze 100% skutecznością. Proste, ergonomiczne i symetryczne wykonanie pozwala na wygodną obsługę urządzenia zarówno przez osoby prawo jak i leworęczne oraz terminację ręczną lub na stole roboczym. 

OptiCam® 2  jest najbardziej funkcjonalnym i zaawansowanym technologicznie narzędziem do zarabiania złącz światłowodowych na miejscu instalacji.

Wyświetlacz LCD

Przeprowadza użytkownika przez proces terminacji złącza.

Dwustronny automatyczny element pozycjonujący

Przystosowany do obsługi przez osoby zarówno prawo jak i leworęczne.

Joystick 

Umożliwia wygodną obsługę menu przez użytkownika.

Ergonomiczne, symetryczne wykonanie

Umożliwia obsługę zarówno ręczną jak i na stole roboczym.

Kluczowe funkcjonalności Korzyści
Wyświetlacz LCD Przeprowadza użytkownika przez proces terminacji wyświetlając wskazówki krok po kroku. Informuje czy włókna są w idealnym położeniu względem siebie.
Obliczanie tłumienności wtrąceniowej Poza wskaźnikami PASS/FAIL narzędzie OptiCam® 2 oblicza tłumienność wtrąceniową, będącą dla instalatorów jednoznaczną informacją o poprawności terminacji złącza.
Aplikacja na telefony Android i Apple Upraszcza proces dokumentacji, umożliwiając wprowadzanie nazw projektów i danych instalatora, jak również numerację złącz z przypisaną datą, czasem oraz wartością tłumienności wtrąceniowej. Dane mogą później zostać eksportowane poprzez email.
Ergonomiczne wykonanie Dzięki prostemu i przejrzystemu projektowi urządzenia użytkownicy nie muszą pamiętać, który przycisk muszą nacisnąć w następnej kolejności. Proste, ergonomiczne i symetryczne wykonanie pozwala na wygodną obsługę urządzenia zarówno przez osoby prawo jak i leworęczne oraz terminację ręczną lub na stole roboczym. Obrotowy element pozycjonujący upraszcza wprowadzanie i wyciąganie złącza.

 

Zapraszamy do zapoznania się z dokumentem źródłowym: LINK