Na dzień dzisiejszy istnieje co najmniej 4649 powodów, dla których rozwiązanie marki exacqVision wyróżnia się na rynku systemów dozoru wizyjnego CCTV. Liczba ta bez przerwy rośnie i już jutro może się zmienić, ponieważ mówi nam o tym, ile tak naprawdę kamer udało się dotychczas zintegrować z platformą exacqVision.

Aktualnie kamery produkowane są przez ponad 90 różnych producentów i obejmują kamery sieciowe IP starszej generacji, a także najnowsze modele o wysokiej rozdzielczości jak również kamery termowizyjne. Każda wspierana kamera została fizycznie podłączona do oprogramowania exacqVision i przetestowana, a wyniki opublikowano na stronie internetowej exacqVision. Liczba ostatnio testowanych kamer wzrosła i z pewnością ten trend nadal będzie utrzymywał się w miarę wprowadzania nowych kamer na rynek.

Zdolność systemu exacqVision do obsługi tak dużej liczby kamer to z pewnością największa zaleta tego rozwiązania, natomiast warto również zwrócić uwagę na długą listę praktycznych funkcji, które zapewniają, że instalatorzy oraz integratorzy systemów CCTV mogą bez dedykowanego szkolenia uruchomić cały system. Do tych funkcji należą z pewnością:

 

– możliwość automatycznego wyszukiwania rejestratorów / kamer podłączonych do sieci;

– możliwość automatycznej adresacji;

– możliwość zmiany parametrów obrazu oraz nagrywania dla kilku / wszystkich kamer za pomocą jednego kliknięcia;

– możliwość dostosowania harmonogramów nagrywania oraz alarmów dla kilku / wszystkich kamer za pomocą jednego kliknięcia.

 

Oto kilka głównych powodów, aby zdecydować się na system Exacq:

 • Interfejs przyjazny dla użytkownika: konieczność szybkiego i skutecznego reagowania na wszelkie zdarzenia lub podejrzane działania zawsze jest bardzo ważna. Konfigurowalny i niezwykle łatwy w obsłudze interfejs graficzny użytkownika (GUI) dostępny dzięki wieloplatformowej aplikacji klienckiej exacqVision zapewnia operatorom bezproblemowe przeglądanie widoku z kamer na żywo lub przeglądanie nagrań wideo z poziomu pojedynczego monitora stacjonarnego lub „ściany” monitorów. Pracownicy ochrony mogą uzyskać dostęp do wszystkich kluczowych funkcji exacqVision na smartfonie za pośrednictwem bezpłatnej aplikacji mobilnej Exacq dostępnej na systemy operacyjne iOS oraz Android.
 • Wydajność: Rozwiązania exacqVision są wyposażone w praktyczne funkcje bardzo często używane przez operatorów w systemach CCTV w rzeczywistości, takie jak konfigurowalne ściany wideo, interaktywne mapy, „inteligentne” miniatury, jak również przeszukiwanie zdarzeń na osi czasu. System można także skonfigurować w celu wysyłania przechwyconych obrazów w przypadku wykrycia nietypowego incydentu (np. rozpoznana twarz osoby znajdującej się na „czarnej liście”), na przykład na urządzenie mobilne.
 • Cyberbezpieczeństwo: Wszystkie rozwiązania exacqVision są objęte programem cyberbezpieczeństwa Johnson Controls, który został wprowadzony po to, aby dać klientom pewność, że rozwiązania Johnson Controls są bezpieczne, ryzyko wystąpienia luk w zabezpieczeniach elektronicznych rozwiązań bezpieczeństwa marki jest zminimalizowane. Ponadto Exacq oferuje również wysoki poziom szyfrowania, zapewniając, że wszystkie nowo ustalane hasła są indywidualnie szyfrowane, z wymuszonym wzmocnieniem i rozszerzonym uwierzytelnianiem. Jest to przeznaczone dla aplikacji o krytycznym znaczeniu, wymagających wysokiego poziomu bezpieczeństwa i ma na celu zapewnienie, że jeśli hasło dostanie się w niepowołane ręce, nie wpłynie to na bezpieczeństwo wszystkich innych haseł.
 • Integracja: wraz ze wzrostem zapotrzebowania rynku na systemy nadzoru wideo, kontroli dostępu oraz systemy włamaniowe, główną zaletą posiadania rozwiązań firmy exacqVision (CCTV) jest możliwość osiągnięcia wysokopoziomowej integracji pomiędzy systemami zabezpieczeń Kantech (KD) oraz DSC (SSWiN). Kluczową zaletą tej integracji jest to, że operatorzy mogą być powiadamiani w jednym, wspólnym interfejsie exacqVision o wystąpieniu zdarzenia zarówno w systemie włamaniowym jak i kontroli dostępu, a także przeglądać wideo powiązane z tym zdarzeniem/-ami. Zapewnia to zwiększoną świadomość sytuacyjną i znacznie ułatwia ocenę zdarzenia przez operatora systemu Exacq dzięki równoległemu wglądowi w system włamaniowy i kontroli dostępu.
 • Skalowalność: od pojedynczej kamery do tysięcy lub więcej, exacqVision VMS jest skalowalny, praktycznie bez ograniczenia liczby kamer, którymi może zarządzać. Oznacza to, że system nadzoru wideo wykorzystujący exacqVision można łatwo rozszerzyć, aby uwzględnić zmieniające się wymagania użytkownika końcowego. Począwszy od „skromnego” monitoringu, system można modyfikować w dowolnym momencie, aby dostosować się do wzrostu liczby kamer, a także pozostałych wymagań tj. integracja z systemami / modułami zewnętrznymi.
 • Aktualizacje kwartalne: Bez przerwy zmieniają się wymagania użytkowników końcowych, firmy rozwijają się i pojawiają się nowe zagrożenia w cyberprzestrzeni. Jako LANSTER jesteśmy świadomi jak ważne jest regularne aktualizowanie systemu CCTV, który często znajduje się w sercu zintegrowanego elektronicznego systemu bezpieczeństwa. Dlatego co kwartał wydawana jest aktualizacja systemu exacqVision. Stopniowe ulepszenia wprowadzane w każdej wersji mają na celu wygenerowanie nowych możliwości uzyskania przychodów dla integratorów systemów, gwarancję spełnienia oczekiwań użytkowników końcowych poprzez wprowadzenie dodatkowych praktycznych funkcjonalności, a także zapewniają, że system jest odporny na cyberataki.
 • Duże systemy CCTV – exacqVision Enterprise Manager: Warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych funkcjonalności tego modułu w kontekście zarządzania dużymi lub złożonymi systemami nadzoru wideo. ExacqVision Enterprise Manager, dostarczany bezpłatnie ze wszystkimi systemami na poziomie wersji oprogramowania exacqVision Enterprise, oferuje łatwy w użyciu, wygodny i szybki sposób centralnego administrowania i monitorowania wszystkich kluczowych aspektów rozwiązania ExacqVision z poziomu intuicyjnego pulpitu nawigacyjnego.

ExacqVision Enterprise Manager oszczędza czas i zasoby, umożliwiając użytkownikom utrzymanie bazy danych jednego operatora dla wielu rejestratorów NVR, zdalne planowanie aktualizacji rejestratora, zarządzanie funkcjami przełączania awaryjnego systemu (zwiększona niezawodność), a także zdalną weryfikację wszystkich podłączonych kamer w celu sprawdzenia czy zakres widzenia obszarów jest prawidłowy.

ExacqVision Enterprise Manager informuje Cię w czasie rzeczywistym o stanie serwerów exacqVision, a błędy systemowe i alerty są natychmiast wyświetlane w pulpicie nawigacyjnym. Wiedza o wszelkich zdarzeniach systemowych zapewnia, że błędy związane z kondycją systemu mogą być naprawione tak szybko, jak to tylko możliwe, aby zagwarantować płynność funkcjonowania systemu nadzoru wideo.

 • Dedykowana platforma sprzętowa exacqVision EM-Series 500: Projektanci systemów poszukujący solidnego i dopasowanego do potrzeb rozwiązania do nagrywania i przechowywania z pewnością powinni wybrać serwer EM-Series 500, który posiada możliwość monitorowania i zarządzania nawet 500 rejestratorami wideo. Serwer z macierzą RAID 6 zapewnia nieprzerwaną pracę, fabrycznie jest dostarczany wraz z dyskami i wstępnie skonfigurowany w celu zapewnienia płynnego działania od razu po wyjęciu z pudełka.
 • Kalkulator pamięci rejestratora: Exacq oferuje aktualne, praktyczne wskazówki, które pomagają projektantom, instalatorom i integratorom systemów w minimalizowaniu czasu projektowania systemu i eliminują możliwość popełniania kosztownych błędów przez nieprawidłowe założenia dotyczące przepustowości oraz potrzebnej pamięci na nagrania. Na stronie Exacq znajduje się link do kalkulatora (https://www.exacq.com/config/), który umożliwia projektantom systemów wprowadzanie określonych danych na potrzeby projektu, takich jak liczba kamer, wymagana rozdzielczość, liczba klatek na sekundę, format kompresji oraz liczba godzin nagrywania. Kalkulator szybko ustala przepustowość sieci niezbędną do wielostrumieniowego przesyłania obrazów z określonych kamer i podaje zalecenie dotyczące specyfikacji serwera wymaganego dla projektu.
 • Enkoder HD: Enkoder Tyco HD, obsługiwany przez exacqVision, umożliwia funkcjonowanie kamer analogowych wysokiej rozdzielczości (HD) i standardowej rozdzielczości (SD) w ramach istniejącej infrastruktury IP. Dostępny w opcjach jedno- i czterokanałowych enkoder Tyco HD, który pozwala użytkownikom zachować kamery HD i SD w środowisku sieciowym, jednocześnie dodając kamery IP, jest gotowy do użycia od razu po wyjęciu z pudełka i ma możliwość zasilania poprzez PoE. Posiada również wyjście HDMI, oferuje kompresję H.264 dla kamer o rozdzielczości do 2MP, wielostrumieniowość oraz obsługę protokołów analogowych AHD, CVI i TVI.
 • Zminimalizowany czas i koszt instalacji: Serwisanci systemów CCTV mogą skorzystać z aplikacji mobilnej Exacq w celu weryfikacji pola widzenia kamer, położenia ogniskowej, itp., dzięki czemu parametry takie jak czas i koszt uruchomienia na miejscu mogą być mniejsze niż przy użyciu tradycyjnej procedury.

Jeśli zainteresowało Cię rozwiązanie exacqVision i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat tego systemu zachęcamy do kontaktu z LANSTER oraz odwiedzenia biblioteki pomocy technicznej Exacq, w której znajdziesz ponad 90 filmów do wyboru dotyczących praktycznie każdego aspektu instalacji, konfiguracji i uruchamiania.

Wypróbuj, zanim kupisz: Pobierz bezpłatne w pełni funkcjonalne oprogramowanie demonstracyjne exacqVision VMS, które zawiera ponad 12 serwerów demonstracyjnych, z którymi możesz się połączyć w dowolnej chwili – wymagane jest jedynie połączenie z Internetem. Przekonaj się, jak łatwa jest obsługa tego systemu.

Opracowano na podstawie materiałów Johnson Controls.