PROFILE Flexible to nowa centrala pożarowa Zettler o niespotykanej elastyczności i skalowalności. PROFILE Flexible oferuje potężny system wykrywania i alarmowania o pożarze wykorzystujący w swym sercu niezawodną technologię MZX, pierwotnie zaprojektowaną do stosowania w najbardziej nieprzyjaznych środowiskach, gdzie był wymagany system odporny na zakłócenia elektromagnetyczne czy źródła generujące fałszywe alarmy. Dzięki wprowadzeniu mechanizmu kart slotowych centrale PROFILE Flexible mogą elastycznie dostosować się do każdych warunków chronionych obiektów a system w łatwy sposób może się rozbudować tak aby spełnić nowe wymagania. Centrale zostały zaprojektowane w taki sposób aby maksymalnie zwiększyć przepustowość i możliwość dzielenia pętli, dając jeszcze większą elastyczność w projektowaniu systemów i obniżeniu kosztów instalacji.

Interfejs użytkownika w postaci ekranu dotykowego z funkcją pomocy kontekstowej, został ergonomicznie zaprojektowany, dzięki czemu każda operacja staje się bardzo łatwa. Funkcje takie jak dotykowe diody LED, które dostarczają szczegółowych informacji o stanie centrali, zapewniają szybką reakcję na wszystkie zdarzenia systemowe. System łączy w sobie łatwość obsługi z wysoką wydajnością, a dzięki innowacjom przynosi korzyści dla użytkowników końcowych. Gama central PROFILE Flexible oferuje zintegrowane rozwiązania do wykrywania pożarów dla wielu zastosowań, w tym hoteli, biur, szpitali, obiektów przemysłowych oraz produkcyjnych i innych.

Efektywny i architektonicznie akceptowany wygląd

Dzięki nowoczesnemu, kolorowemu ekranowi dotykowemu o przekątnej 8,4’’ centrala PROFILE Flexible definiuje nowe sposoby obsługi. W pełni konfigurowalny ekran główny umożliwia dostosowanie do każdego rodzaju użytkownika końcowego. Jego najnowocześniejszy projekt, różne opcje montażu i atrakcyjny estetyczny wygląd zapewnią łatwą integrację z innymi akcentami architektonicznymi w miejscach instalacji, takich jak np. recepcja, gdzie są wymagane wysokie walory estetyczne.

Zaawansowana użyteczność

 Podstawowym wymogiem użytkownika centrali systemu sygnalizacji pożarowej jest intuicyjność i łatwość obsługi. Inteligentny ekran dotykowy w centrali PROFIL Flexible oferuje wielojęzyczny interfejs, ergonomiczny wyświetlacz ikon oraz dotykowe diody stanu LED, zapewniające informacje o zaistniałych zdarzeniach za pomocą jednego kliknięcia. Przycisk Info, czyli inteligentna nawigacja dla operatorów udostępnia pomoc kontekstową i instrukcje operatora ekranu dotykowego ułatwiające użytkowanie.

Prosta instalacja, konfiguracja i użytkowanie

Proces konfiguracji central poprzez USB to kolejny krok w kierunku przyszłości i innowacyjności. Sprawia, że podczas instalacji i serwisu łatwiej jest zautomatyzować i uprościć proces konfiguracji, oszczędzając czas i koszty. Logowanie poprzez RFID zastępuje konwencjonalny przełącznik z użyciem klucza. Pozwala to także na unikalną identyfikację użytkowników i możliwość śledzenia wszystkich działań, które zostały przeprowadzone w centrali. Jest to szczególnie użyteczne w środowiskach wysokiego ryzyka, w których można śledzić, kto ma kluczowe funkcje.

Zmniejszone koszty podczas czasu życia systemu

PROFILE Flexible oferuje wiele funkcji, których celem jest zwiększenie elastyczności, nie tylko w przypadku pierwszej instalacji, lecz także w trakcie całego okresu eksploatacji systemu, dzięki czemu całkowity koszt posiadania systemu istotnie się zmniejsza. Kompatybilność wsteczna oznacza, że istniejące centrale Zettler z technologią MZX mogą być połączone w sieć z nowymi PROFILE Flexible, dając użytkownikowi opcję migracji do najnowocześniejszego systemu. 4000 elementów systemu sygnalizacji pożarowej instalowanych na 32 pętlach, umożliwia budowę dużych pojedynczych systemów, jednocześnie umożliwiając kolejne rozbudowy np. w środowisku kampusowym poprzez umieszczenie paneli wyniesionych z kolorowym ekranem dotykowym w dowolnym miejscu z wykorzystaniem struktury okablowania IP.

Optymalizacja projektowa systemu

Centrale PROFILE Flexible oferują zwiększoną przepustowość pętli oraz możliwość współdzielenia pętli. Pętle adresowalne można podłączyć, jako pętle dzielone (SP) lub pętle wysokiej mocy (HP), co oznacza, że pętle można dopasować do wielkości chronionego obszaru w danym budynku. Projektant systemu może przydzielić całą dostępną moc i 250 adresów do pojedynczej pętli HP lub udostępniać zasoby w dwóch pętlach dzielonych SP. Ten poziom optymalizacji elementów i zasilania pętli może znacząco obniżyć całkowity koszt instalacji. Zasada kart slotowych wprowadza modularną możliwość projektowania systemu dzięki około 50 różnych opcji, co daje możliwość zbudowania najbardziej ekonomicznego systemu, specjalnie dostosowanego do potrzeb każdego klienta.

Opracowano na podstawie materiałów Tyco Fire Protection Products