1. Skalowalność systemu ZETTLER PROFILE

Centrala PROFILE ma pojemność 2.000 adresów na centralę i pozwala na połączenie kablem ekranowanym lub nieekranowanym do 99 central w sieć. System detekcji i wykrywania pożaru  Zettler PROFILE ma nie tylko możliwość rozbudowy zgodnie z rozwojem Twojego biznesu, ale może być dopasowywany do zmieniających się potrzeb, np. dodatkowe panele wyniesione – ekrany dotykowe dla Użytkownika mogą być dodawane do już istniejących. Opcja TCP/IP znacząco redukuje koszty instalacji i zapewnia elastyczność dla dynamicznych potrzeb obiektów.

2. Spokojna głowa

Niezależnie czy to jedna centrala czy sieć 99 połączonych central (198.000 adresów) możesz być pewien, że komponenty systemu PROFILE są w pełni zgodne z innymi i będą razem niezawodnie pracowały w każdych warunkach. System jest zgodny z EN54-13, który stanowi niezależny test kompatybilności pomiędzy komponentami systemu, niezależnie czy są to całe pętle, czujki, czy panele wyniesione. Zastosowanie opatentowanej technologii Zettler Fuzzy Logic skutecznie eliminuje ilość fałszywych alarmów.

3. Klucz, hasło lub dostęp RFID

Użytkownicy mają wybór w uzyskaniu dostępu do systemu. Oprócz stosowania tradycyjnego klucza lub hasła, operatorzy mogą także skorzystać z RFID. Nie trzeba pamiętać haseł dostępu. Zastosowana technologia jest tak przyjazna, że wszyscy Użytkownicy natychmiast zauważą jak szybkie i łatwe jest odblokowanie alarmu. Tożsamości i poziomy dostępu są kontrolowane i zapisywane, co może być użyte w środowiskach o dużym zagrożeniu, gdzie kluczowa może być identyfikacja, kto wprowadził zmiany.

4. Zwiększona wydajność i kompatybilność wsteczna

Centrale PROFILE są sterowane nowym, szybkim procesorem, który może być wdrożony w istniejących centralach MZX, co ułatwia integrację z istniejącymi już sieciami. Oznacza to wysoki poziom kompatybilności wstecznej pomiędzy Użytkownikami tradycyjnych systemów i nowych central PROFILE, posiadających zaawansowane interaktywne, kolorowe wyświetlacze dotykowe. Użytkownicy istniejących obecnie technologii MZX mają więc opcję rozbudowy i rozszerzenia usług serwisowych na najnowszy system.

5. Dostosowanie do standardów firmowych i estetycznych

W pełni dostosowywalny ekran główny pozwala centrali adoptować wymagania różnych Użytkowników korporacyjnych.
Elegancki i nowoczesny wygląd, różne opcje montażowe i płytki montaż naścienny ułatwiają zastosowanie w recepcjach i środowiskach, gdzie wymagane są wysokie walory estetyczne. Panel 10” x 6” może być dyskretnie zamontowany oraz łatwo zintegrowany z innymi akcentami architektonicznymi.

6. Przycisk Info

Przycisk Info zapewnia dopasowaną pomoc i wyświetlanie instrukcji dla operatora na ekranie. To gwarantuje szybkie i niezawodne wsparcie, co jest ważne dla Użytkowników którzy rzadko korzystają z systemu. Informacja jest dostępna błyskawicznie, a przy tym eliminowane są błędne interpretacje, które powodują nieuzasadnione koszty.

7. Prosta struktura menu

Polecenia centrali PROFILE są nieskomplikowane, aby uniknąć ryzyka zagubienia się, pomylenia lub nerwów. Menu poleceń jest zamienione na ikony graficzne, co sprawia, że nawigacja jest łatwiejsza i prostsza. Inteligentne, interaktywne ekrany szybko przenoszą Użytkowników do oczekiwanych informacji lub opcji. Operatorzy, na wszystkich poziomach dostępu, mogą szybko uzyskać wiele wymaganych informacji od tego interfejsu. Wszystko zorganizowane jest naturalnie nawet dla osób spoza branży. Nigdzie nie ma tak prosto, przejrzyście i skutecznie. Po prostu domyślnie.

8. Najwyższa ergonomia, żeby reagować naprawdę skutecznie

Przemyślana ergonomia sprawia, że interfejs Użytkownika jest faktycznie skuteczny. Przykład? Proste dotknięcie podświetlonego elementu, natychmiast wyświetla informację o zdarzeniu powodującym błąd. To znacznie ułatwia ocenę stanu systemu oraz zapewnia Użytkownikom pełną i świadomą wiedzę o wszystkich szczegółach,

9. Graficzna komunikacja – mapy obiektu i lokalizacja zdarzeń

Mapy obiektu na ekranie centrali pozwalają na łatwy dostęp do każdej informacji, takiej jak podkłady pięter oraz lokalizacje i stany czujek czy innych elementów. Szczegóły mogą być dostosowywane, więc wszystkie informacje są zawsze aktualne i zgodne z oczekiwaniami. Posiadanie wszystkich tych danych na ekranie centrali eliminuje potrzebę wizualizacji na komputerze, lokalizuje zdarzenie, oszczędza czas w przypadku pożaru i przyśpiesza reakcję służb pożarniczych.

10. Maksymalne wykorzystanie koncepcji, zaawansowana diagnostyka, najlepsze efekty

Konfiguracja systemu, bezpośrednio z programu projektowego MX Designer może być wykorzystana przez Instalatora do zaprogramowania centrali (Consys) oraz łatwo wprowadzona przez USB, co oszczędza pieniądze i czas instalacji. Całość dopełnia wizualizacja TxG oraz moduły programowe pozwalające na symulację konfiguracji off-line (Checker), diagnostykę elementów detekcyjnych czujek (Data Logger) czy zdalny nadzór i serwisowanie (MX Remote). Z pamięci centrali można zgrać do 10.000 zdarzeń na pamięć USB, a później przetwarzać te dane w Excelu. Dodatkowo, każdy raport szczegółowy, zawierający te informacje, można wykorzystać dla testów krokowych, określenia statusu systemu lub podjęcia czynności serwisowych. To tworzy nową, wyższą wydajność i skuteczność ochrony pożarowej, nadzoru i serwisowania.

 

 

Systemy system sygnalizacji pożarowej

Systemy system sygnalizacji pożarowej – oprogramowanie