LinkIQ™  NARZĘDZIE DO POMIARU SIECI PRZEMYSŁOWYCH 

Znajdź przyczynę awarii sieci przemysłowej Ethernet

LinkIQ™ umożliwia:

  • sprawdzenie kabli pod kątem obsługi protokołów Ethernet/IP, PROFINET, EtherCAT,
  • identyfikację błędów mapy połączeń dla kabli zakończonych RJ45, M12X, M12D i M8D,
  • przedstawienie informacji o podłączonym przełączniku (nazwa przełącznika, numer portu i sieć VLAN),
  • rozwiązywanie problemów zasilania urządzeń PoE za pomocą negocjacji przełącznika i testu obciążenia PoE,
  • dokumentowanie swojej pracy za pomocą LinkWare™ PC.

Testuj kable by mieć solidny fundament, któremu można zaufać 

LinkIQ™ pozwala mierzyć długość okablowania do 305 m. Zapewnia pomiar odległości do usterek takich jak przerwy, zwarcia i niezakończenie kabla. Korzystanie z przemysłowego adaptera Ethernet pozwala na pełną weryfikację mapy połączeń, co pomaga zidentyfikować błędy w rozszyciach kabla zakończonego RJ45, M12X, M12D i M8D.

Sposób, w jaki LinkIQ™ identyfikuje mapę połączeń dla kabli zakończonych M12X, M12D, M8D

LinkIQ™ obsługuje protokoły EtherNet/IP, PROFINET, EtherCAT i inne protokoły Industrial Ethernet. Pozwala na kwalifikacje przepustowości okablowania od 10BASE-T do 10GBASE-T (10 Mb/s do 10 Gb/s). Urządzenie kwalifikuje szerokość pasma okablowania, wykonując pomiary w oparciu o wiele częstotliwości.

Korzystanie z pomiarów opartych na standardach IEEE zapewnia, że ​​testowane łącza spełniają wymagania wydajnościowe w przeciwieństwie do testerów transmisji, które tylko sprawdzają, czy określone urządzenia testowe mogą komunikować się przez łącze.

Testuj sieć by mieć gwarancję właściwego działania 

Oprócz funkcji testowania kabli LinkIQ™ zapewnia również szczegółowe informacje o najbliższym podłączonym przełączniku. LinkIQ™ negocjuje z przełącznikiem w celu uzyskania informacji na temat szybkości transmisji danych (do 10GBASE-T), identyfikacji półdupleksu/pełnego dupleksu, nazwy przełącznika, numeru portu i informacji o sieci VLAN.

W kontekście zasilania urządzeń PoE (np. kamery, punkty dostępowe) LinkIQ™ wyświetla pary, w których dostarczane jest zasilanie, w tym różne poziomy mocy. Co więcej, LinkIQ™ potrafi faktycznie obciążyć okablowanie, aby przetestować, że zapowiadana moc jest rzeczywiście dostarczana przez infrastrukturę okablowania.

Test portu przełącznika pokazuje: numer portu, nazwę przełącznika oraz port VLAN wraz z obsługiwanymi standardami. Po przewinięciu w dół widnieją wyniki pomiarów PoE

Test portów PoE przełącznika pokazuje używane pary, dostępną moc i klasę oraz wyniki testu PoE pod obciążeniem

 

Opracowano na podstawie materiałów Fluke Networks