ACO ULTRA – OTWARTY SYSTEM OKABLOWANIA

System ACO (ang. AMP Communications Outlet) jest rozwiązaniem umożliwiającym jednoczesną i pewną transmisję kilku aplikacji na tym samym kablu czteroparowym.

Wymienne wkładki pozwalają w dowolnym momencie zmienić interfejsy końcowe, bez konieczności zarabiania modułów gniazd na kablu. Dzięki temu jest to system, którego wydajność można łatwo rozbudowywać, skalować i zmieniać w zależności od własnych, bardzo często zmiennych potrzeb. W niespełna minutę można samodzielnie wymienić wkładkę, zmieniając w ten sposób kategorie, przeznaczenie i ilości gniazd końcowych w systemie bez żadnych prac instalacyjnych.

Najważniejsza zasada: aby poprawnie skonfigurować połączenie, należy założyć dwie takie same wkładki na każde zakończenie kabla (do gniazda i do panela krosowego).

 

System AMP CO Ultra to już trzecia generacji systemu AMP CO, uwielbiającego duże prędkości

Otwarta architektura jest solidną podstawą do łatwej ewolucji systemu w kierunku nadchodzących technologii multimedialnych, wymagających dużo szerszego pasma przenoszenia niż będąca już standardem kategoria 6A/klasa EA (500 MHz). Modułowa budowa zapewnia znacznie większą elastyczność w porównaniu do standardowych złącz systemów okablowania. 

AMP CO Ultra charakteryzuje się dodatkowymi ulepszeniami w zakresie ekranowania oraz usprawnieniami mechanicznymi, takimi jak dwuczęściowa obudowa wykonana w całości z metalu. Panele krosowe i gniazda mają nową metalową obudowę, która ułatwia i przyspiesza podłączanie przewodów. Wykorzystanie szerszego pasma tj. transmisji nawet do 2000 MHz umożliwia zastosowanie prostszego sposobu kodowania, a co za tym idzie – czterokrotnie tańszych urządzeń. System przeznaczony jest do obsługi wszystkich kategorii wydajności, od telefonii kategorii 3 do kategorii 7A. Montaż komponentów za pomocą zestawu montażowego quick-fit zapewnia kompatybilność z uniwersalną platformą połączeniową UCP (ang. Universal Connectivity Platform).

System ACO to rozwiązanie, którego wydajność możesz skalować i rozbudowywać w zależności od swoich potrzeb. Uniwersalne zakończenie kabla, tzw. 8-pozycyjne złącze krawędziowe nie narzuca żadnych ograniczeń na pasmo przenoszenia, posiadając pozytywną charakterystykę do częstotliwości ponad 2GHz i pozwala w dowolnym czasie zmieniać interfejsy końcowe bez konieczności dokonywania zmian w rozszyciu kabla.

 

ZAINSTALUJ SIEĆ RAZ, A ZMIENIAJ I MODYFIKUJ WIELE RAZY

  • obsługa klasy D, E, EA, F i FA z poziomu jednego systemu
  • możliwość korzystania nawet z czterech aplikacji naraz przy użyciu jednego połączenia kablowego dzięki wkładkom zawierającym kilka interfejsów
  • dla wielu usług – Ethernet, ISDN, telefonia analogowa, audio, video, CATV
  • wsparcie 1 Gb/s i 10 Gb/s
  • dostosowywanie się do różnych interfejsów dzięki wymiennym wkładkom
  • szybkie podłączanie złączy krawędziowych AMP CO za pomocą narzędzia do szybkiego podłączania z uchwytem pistoletowym i automatycznym obcinaniem kabla (AWC)
  • dopasowane do standardowych rozmiarów płyt czołowych

 

PRZYKŁADOWE WKŁADKI SYSTEMU ACO 

 

KABLE SYSTEMOWE TYPU PiMF 

Podwójnie ekranowane kable typu PiMF – idealne dla 10 Gb/s

Czteroparowy kabel symetryczny o konstrukcji PiMF (ang. Pairs in Metal Foils) jest zalecany do stosowania w systemach okablowania klasy F/FA. Kable tej konstrukcji charakteryzują się najlepszymi parametrami transmisyjnymi możliwymi do osiągnięcia z udziałem dostępnych aktualnie technologii przesyłania danych. Z drugiej strony konstrukcja kabla (tzw. podwójny ekran) doskonale zabezpiecza transmisję od strony kompatybilności elektromagnetycznej i poziomu emisji. Wszystkie wartości charakterystycznych parametrów transmisyjnych daleko przewyższają wymagania stawiane przez wytyczne odpowiednich norm opisujących wymagania względem systemów klasy F/ kategorii 7 (600 MHz), jak również klasy FA/ kategorii 7A (1000 MHz).

Te cechy decydują o tym, że kable konstrukcji PiMF są najlepszą możliwą inwestycją w okablowanie, bezpieczną na przyszłość i opłacalną dla wszystkich przyszłych zastosowań, w tym również multimedialnych, np. do integracji przesyłania danych, analogowych sygnałów video i sygnałów TV po jednym kablu w ramach jednolitego i uniwersalnego systemu okablowania.

 

KABLE EKRANOWANE PiMF

Opracowano na podstawie materiałów CommScope

 

Jeżeli chcesz poznać więcej szczegółów o otwartym systemie okablowania ACO, odezwij się do nas!