Aktywna inteligencja – rozwiązania autonomiczne

Tyco AI to rozbudowana, samoucząca się platforma analityczna, która używa algorytmów opartych na sztucznej inteligencji w dużej części rozwiązań z zakresu systemów bezpieczeństwa z rodziny Tyco. Systemy objęte to inteligentny monitoring wideo exacqVision oraz American Dynamics, a także kontrola dostępu Software House i Kantech. Dzięki nowo wprowadzonym funkcjom, Tyco AI zapewnia nowe, jeszcze bardziej autonomiczne podejście do alarmowania, wyszukiwania, prywatności i dostępu, wykorzystując infrastrukturę systemów nadzoru wizyjnego. Eliminuje to potrzebę ciągłej obserwacji zdarzeń w systemie przez operatora, a co za tym idzie interwencja może być podjęta o wiele szybciej.

Dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji Tyco, czynności takie jak klasyfikacja obiektów, gestów, typowych zachowań oraz analiza rozpoznawania twarzy stają się o wiele szybsze i dokładniejsze, umożliwiając tym samym możliwość generowania krytycznych i precyzyjnie dostosowywanych danych do użycia przez prawie każdą aplikację kliencką.

 

Zestaw inteligentnych aplikacji wykorzystujących technologię Tyco AI

Inteligentny dostęp – rozpoznawanie twarzy

Technologia rozpoznawania twarzy jest wbudowana w produkcie Illustra Insight, zautomatyzowanym urządzeniu kontroli dostępu, które łączy w sobie najnowocześniejszą kamerę bezpieczeństwa posiadającą precyzyjną funkcję rozpoznawania twarzy, aby udzielać lub odmawiać dostępu bez użycia karty lub poświadczeń mobilnych.

 

Korzystając z algorytmów zaszytych w Tyco AI, Illustra Insight może jednocześnie rozpoznawać i podejmować decyzje dotyczące wielu twarzy w polu widzenia kamery. W ramach technologii przeciwdziałającej podszywaniu się za osoby uprawnione, dwa obiektywy kamery tworzą trójwymiarowy szkic twarzy, który zapewnia dokładne wykrywanie i rozpoznawanie twarzy w celu ustalenia czy twarz rzeczywiście należy do człowieka, czy jest po prostu zwykłym obrazem.

 

 

Inteligentne alarmowanie – dopasowanie twarzy w exacqVision

Rozwiązanie ExacqVision Facial Matching umożliwia tworzenie dostosowanych powiadomień w przypadku osób poszukiwanych, podejrzanych lub po prostu bardzo ważnych, takich jak VIP-y, osoby którym nie wolno przebywać na danym terenie / obiekcie lub widniejące na liście obserwacyjnej.

 

 

Inteligentne alarmowanie – śledzenie obiektów – autonomiczny ochroniarz

Zautomatyzowane zarządzanie, a także śledzenie osób i pojazdów na terenie całego obiektu. Szybko identyfikuj wtargnięcia i ostrzegaj pracowników ochrony podczas automatycznego śledzenia za pomocą kamer stałych lub PTZ w oprogramowaniu Victor – American Dynamics.

 

 

Prywatność monitorowanych osób – zgodność z RODO – American Dynamics – maskowanie twarzy

Zautomatyzowany i wspomagany proces maskowania twarzy zapewnia prywatność odwiedzających, automatycznie rozmywając twarze osób nieznanych w systemie. Twoje bieżące operacje na danych są również zgodne z RODO i przepisami dotyczącymi prywatności danych.

 

 

Inteligentne wyszukiwanie – American Dynamics – poszukiwana osoba lub pojazd/ inny obiekt

Dzięki możliwości klasyfikowania wielu rodzajów obiektów w tym samym polu widzenia, takich jak ludzie i pojazdy, możesz wyszukiwać osoby według twarzy / wyglądu w wielu kamerach i vice versa – w przypadku zaginionego dziecka lub osoby zainteresowanej skradzionym pojazdem system wykryje i zidentyfikuje informacje, takie jak rok, marka i model pojazdu.

Dzięki tej funkcji możesz śledzić interesujące pojazdy w wielu kamerach, aby móc wygenerować oś czasu ruchu danego obiektu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inteligentne alarmowanie – rozbudowana ochrona obwodowa

Rozwiązanie oparte na zaawansowanych algorytmach analizy obrazu oraz sztucznej inteligencji AI potrafi ustalić, czy to tak naprawdę człowiek lub pojazd wtargnął na zabezpieczony teren naszego obiektu a nie jakiś inny, nieożywiony obiekt, przykładowo liść lub inny obiekt przenoszony przez wiatr.

 

Inteligentne alarmowanie – rozpoznawanie typowych zachowań

Algorytmy samouczące się, które stosowane są w behawioralnej analityce wideo – zbierają metadane behawioralne do indeksowania i filtrowania, aby znacznie poprawić wydajność pracowników ochrony i codziennych operacji biznesowych.

Wybrane funkcje analizy obrazu:
• Rozpoznawanie kierunku poruszania się obiektów
• Wykrycie obiektu
• Wykrycie wyjścia/wejścia z/do pomieszczenia
• Zliczanie osób
• Zbyt długie przebywanie obiektu w jednym miejscu
• Obiekt porzucony / usunięty

 

Inteligentne alarmowanie – optymalizacja sprzedaży detalicznej

Nasze rozwiązania posiadają zaawansowane rozwiązania analityczne i modele sztucznej inteligencji oparte na wizji, które pomagają sprzedawcom zwiększyć sprzedaż, poprawić jakość obsługi klienta, zmniejszyć straty, zmierzyć się z działaniami ograniczającymi sprzedaż (SRA) i poprawić wydajność.

 

 

Inteligentne alarmowanie – detekcja broni

Zapewnia szybkie i dokładne wykrywanie zagrożeń z punktu widzenia wielu kamer – w tym obiekty takie jak pistolety, noże oraz agresywne zachowania. Ostrzegaj pracowników ochrony za pośrednictwem oprogramowania Victor, umożliwiając natychmiastową ocenę potencjalnego zagrożenia w czasie rzeczywistym.

 

 

 

 

Inteligentne wyszukiwanie – Klasyfikacja obiektów oraz pacyfikacja dronów

Rozwiązanie przeciwko dronom do automatycznego wykrywania i bezpiecznego łagodzenia ingerencji dronów w środowisku dużych przedsiębiorstw takich jak lotniska, elektrownie, centra przetwarzania danych (Data Center). Śledzenie za pomocą kamer stałych lub PTZ w oprogramowaniu Victor oraz przy użyciu niezawodnej technologii radarowej MAGOS.

 

Kilka słów o współpracy z Johnson Controls…

Jako LANSTER wspólnie z firmą Johnson Controls przekształcamy środowiska, w których ludzie żyją, pracują, uczą się i bawią. Począwszy od optymalizacji wydajności budynku do poprawy bezpieczeństwa i zwiększenia komfortu – są to dla nas najważniejsze kwestie z punktu widzenia użytkownika systemów. Proponowane rozwiązania dostarczamy do klientów z różnych sektorów gospodarki takich jak opieka zdrowotna, edukacja, centra danych i firmy produkcyjne, wielokrotnie będących największymi przedsiębiorstwami na świecie. Dysponując globalnym wsparciem Johnson Controls w postaci zespołu ponad 105 000 ekspertów oraz ponad 130 lat innowacji, jako LANSTER jesteśmy siłą napędową misji naszych klientów działających na terenie Polski. Bogate portfolio technologii i rozwiązań w zakresie elektronicznych systemów zabezpieczeń gwarantuje niezawodną i komfortową pracę naszych klientów przez długie lata.

Opracowano na podstawie materiałów Johnson Controls.