proxSafe – system zarządzania kluczami
Identyfikacja, kontrola, audyt i raportowanie

Klucze pozostają najważniejszą częścią każdego rozwiązania bezpieczeństwa choć ich znaczenie jest często pomijane. Kontrolują dostęp do obszarów krytycznych i sprzętu o wysokiej wartości. Elektroniczny system zarządzania kluczami może regulować dostęp do poszczególnych kluczy dla osób posiadających odpowiednie uprawnienia. Wiedząc, kto, kiedy i gdzie zawsze masz kontrolę, a ludzie czują się bardziej odpowiedzialni, co oznacza mniej zagubionych kluczy.

Wdrożenie elektronicznego systemu zarządzania kluczami może zmniejszyć wymagane zasoby oraz koszty operacyjne poprzez wyeliminowanie konieczności manualnego wydawania i zwrotu kluczy. Modułowe i skalowalne systemy zarządzania kluczami zapewniają inteligentną kontrolę, administrację i dokumentacje twoich kluczy – elastycznie i z dowolnego miejsca. Rozwiązanie proxSafe zapewnia najwyższy stopień wydajności i komfortu w codziennym działaniu.

Bezpieczny, elastyczny i zorganizowany

Zalety na pierwszy rzut oka

Oprogramowanie
Różnorodne funkcje i moduły dla różnych zastosowań. Cały dostęp jest automatycznie udokumentowany, a informacje umieszczone są w raportach definiowanych przez użytkownika.

100% bezobsługowe
Dzięki technologii RFID tagi keyTags dołączone do kluczy działają bezstykowo – oznacza to iż tagi umieszczane w gniazdach nie zużywają się.

Gwarancja inwestycji na przyszłość
Wszystkie zainstalowane moduły są wymienne i kompatybilne wstecz. Jeśli wymagania użytkownika się zmieniają, wówczas system może podążać za nimi.

Lokalnie lub globalnie
Oprogramowanie jest oparte na przeglądarce internetowej, więc wspiera administrację z wielu lokalizacji. Oznacza to, że w łatwy sposób możesz centralnie zarządzać i monitorować systemy w różnych lokalizacjach.

Tryb awaryjny
Wszystkie szafy pozostają sprawne – nawet w przypadku braku zasilania lub dostępu do sieci. Dane są przechowywane lokalnie, a zintegrowana bateria awaryjna zapewnia ciągłość działania.

Wyprodukowane w Niemczech
Wszystkie produkty są wytwarzane w Niemczech. Ich funkcjonalność i jakość są opracowywane, wyprodukowane i przetestowane zgodnie z najwyższymi standardami.

keyTag
Inteligentna i niezawodna identyfikacja kluczy

KeyTag jest sercem systemu zarządzania kluczami. Każdy keyTag ma unikalną tożsamość, dzięki czemu jego lokalizacja w obrębie szafki jest znana. Najważniejsza i najbardziej krytyczna część systemu musi działać cały czas, aby zapewnić ci dostęp do kluczy, gdy ich potrzebujesz, dlatego właśnie proxSafe korzysta z najbardziej zaawansowanej technologii identyfikacji – RFID.

  • Zintegrowany wodoodporny brelok
  • Bezdotykowe, więc bez zużycia
  • Działa bez baterii

Terminale
Identyfikacja użytkownika i kontrola wykorzystania

Aby uzyskać dostęp do szafki i kluczy, wykorzystujemy możliwości terminali kontrolnych, które zawierają zintegrowany czytnik kart, pozwalający większości klientów na korzystanie z ich istniejących kart kontroli dostępu, PIN-u lub obu form autoryzacji dostępu. Istnieje również opcja weryfikacji biometrycznej oraz ekranu dotykowego.
Terminal kontrolny zapewnia pełną elastyczność, dając opcję posiadania wielu szafek z kluczami, sterowanych z jednego punktu lub wiele terminali sterujących, kontrolujących tą samą szafkę. Jest to ważny aspekt, pozwalający na dostosowanie systemu również dla osób niepełnosprawnych.

maxx
Kompaktowy i elegancki z automatycznymi drzwiami

Kompaktowy i elegancki design szafek maxx łączy funkcjonalność profesjonalnego systemu zarządzania kluczami z eleganckim wyglądem do użytku w każdym miejscu. Szafka maxx pozwala na pełną kontrolę nad kluczami, jednocześnie dając szybki i łatwy dostęp do kluczy w razie potrzeby. Wygodne i wyjątkowo niezawodne automatyczne drzwi roletowe ukrywają klucze przed wzrokiem osób postronnych oraz umożliwiają umieszczenie szafki w takich obszarach, w których konwencjonalne drzwi oparte na zawiasach byłyby problematyczne z powodu wymaganej przestrzeni otwarcia, np. korytarze. Dostępne w wersjach na 32 lub 64 tagi keyTag szafki maxx można łączyć z innymi szafkami typu maxx lub flexx wszędzie tam, gdzie wymagane jest dodatkowe miejsce do przechowywania, a wiele szafek może być zarządzana przez ten sam terminal kontrolny.

flexx
Skalowalny system modułowy

Szafy Flexx są dostępne w szerokim asortymencie o różnych rozmiarach oraz z możliwością wyboru drzwi
stalowych lub przeszklonych. Modułowa konstrukcja pozwala łatwo dostosować system do aktualnych potrzeb,
pozostawiając otwarte opcje w przypadku rozbudowy w przyszłości. Możesz dobrać rozmiar szafki, dobrać panele
z tagami keyTag, oraz terminal kontrolny tak aby spełnić własne wymagania. Różnorodność wewnętrznych paneli
keyTag pozwala zoptymalizować każdą szafkę do różnych rozmiarów i pęków kluczy, które mają być kontrolowane.
System można skonfigurować pod kątem maksymalnej pojemności, wykorzystując szersze panele dla dużych
pęków kluczy, które potrzebują więcej miejsca. Panele keyTag mogą być również zmieniane w razie potrzeby.
Szafy Flexx pozwalają na zainwestowanie w system zarządzania kluczami na dzień dzisiejszy, pozostawiając
otwarte opcje dla przyszłej rozbudowy. Wiele szafek można ze sobą łączyć i zarządzać nimi za pomocą tego samego terminalu kontrolnego. Możesz dodać dodatkowe szafki lub panele keyTag w dowolnym momencie.

Commander Connect
Zarządzanie użytkownikami, kontrola i raportowanie

Dzięki oprogramowaniu Commander Connect możemy centralnie zarządzać i konfigurować wszystkie systemy deister. Informacje są zbierane centralnie i można je pozyskać w dowolnym momencie. Dane wyjściowe indywidualnie konfigurowanych raportów mają postać wiadomości e-mail, pliku wydruku lub mogą być eksportowane w różnych formatach plików. Przypisanie praw użytkownika i funkcji związanych z aplikacją można wykonać za pomocą kilku kliknięć myszką. Architektura klient-serwer umożliwia działanie za pośrednictwem przeglądarki internetowej i minimalizuje wymagania sprzętowe oraz koszty. Połączenie z systemami innych producentów odbywa się za pośrednictwem usług sieciowych lub specyficznych dla klienta interfejsów, co pozwala na optymalne zintegrowanie programu Commander Connect.

 

Wszelkie omawiane tutaj rozwiązania znajdziesz w ofercie Lanster Sp. z o.o. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

Opracowano na podstawie materiałów Deister Electronic