1.    System przywoławczy zgodny z normą VDE

Norma VDE 0834 określa budowę oraz funkcjonalność systemów przywoławczych. System Zettler Medicall 800 spełniając tę normę charakteryzuje się wysoką jakością wykonania i bardzo dużą niezawodnością. Przekłada się to więc na wyższą skuteczność oraz zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów i personelu w danej placówce.

2.    Tworzywo antybakteryjne

Elementy systemu przywoławczego wykonane są z tworzywa antybakteryjnego – jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż elementy pokryte powłoką antybakteryjną, przede wszystkim ze względu na trwałość. Powłoka antybakteryjna pod wpływem użytkowania i czyszczenia detergentami ulega ztarciu oraz zniszczeniu, natomiast tworzywo zachowuje swoje właściwości przez cały okres eksploatacji. Dzięki zastosowaniu elementów wykonanych z tworzywa antybakteryjnego system przywoławczy Medicall 800 gwarantuje wysoką trwałość, co więcej pozwala utrzymać sterylne środowisko, polepszając tym samym ochronę przed zakażeniami szpitalnymi.

3.    Wymienne elementy

Wymienne elementy systemu przywoławczego to niezwykle korzystne rozwiązanie z punktu widzenia maksymalnego wydłużenia czasu eksploatacji. Gdy mamy możliwość wymiany tylko tego elementu, który uległ awarii (np. uszkodzony przycisk), to koszt przywrócenia funkcjonalności systemu jest znacznie niższy niż wymiana całego modułu. Przekłada się to jednocześnie na niższe koszty eksploatacji w dłuższej perspektywie. Dbając o klienta firma Zettler umożliwia zakup elementu, który uległ awarii, aby minimalizować koszty eksploatacji systemu.

4.    Niezniszczalne wtyczki i gniazda

Wtyczki manipulatora można łatwo i bezawaryjnie wypiąć z gniazda – najczęściej awarii w szpitalach ulegają gniazda bądź wtyczki od manipulatora. Wynika to z faktu, że każde mocniejsze pociągnięcie manipulatora powoduje jego uszkodzenie, często dochodzi również do uszkodzenia gniazda bądź wtyczki. W związku z tym szpital jest zmuszony kupować nowe elementy systemu, co powoduje wzrost kosztów eksploatacji. Nasze wtyczki i gniazda, które nie ulegają uszkodzeniu podczas wyrwania, pozwalają obniżyć koszty funkcjonowania placówek medycznych.

5.    Bezpieczeństwo pacjenta

Wtyczka w przypadku wyrwania generuje alarm na stacji pielęgniarskiej – zwiększa to bezpieczeństwo pacjenta, gdyż w momencie wybuchu paniki związanej z nagłym pogorszeniem stanu zdrowia pacjent nie zawsze będzie w stanie wcisnąć przycisk wezwania pomocy. Bardzo często w takich sytuacjach pacjent pociąga przewód manipulatora. W tym momencie w systemie Medicall 800 zostanie wywołany alarm. Dzięki temu pielęgniarka może bardzo szybko zareagować na taką sytuację, udzielając pacjentowi pomocy w trybie natychmiastowym. Dodatkowo taki alarm zabezpieczy szpital przed wynoszeniem manipulatorów poza teren szpitala w celach ‘kolekcjonerskich’.

6.    Rejestracja zdarzeń

System przywoławczy posiada możliwość rejestracji zdarzeń – historia wszystkich alarmów bardzo często zabezpiecza szpital przed próbami wyłudzenia odszkodowań z tytułu niewłaściwej opieki zdrowotnej. W historię zdarzeń nie można ingerować, w związku z tym nikt nie usunie poszczególnych pozycji z historii. Wykorzystanie oprogramowania MediLog zwiększy również poczucie obowiązku wśród personelu, gdyż to narzędzie może również posłużyć jako informacja dla dyrekcji szpitala o jakości pracy pielęgniarek.

7.    Kompatybilność wsteczna

Kompatybilność wstecz zastosowanych rozwiązań to niezwykle istotny element w kontekście dłuższej eksploatacji systemu przywoławczego. Producent zapewnia, że elementy systemu przywoławczego, które będą produkowane nawet za kilka lub kilkanaście lat będą kompatybilne z systemami zainstalowanymi na obiekcie 10-15 lat wcześniej. System Zettler Medicall 800 zapewnia taką kompatybilność, więc nie musimy się martwić, że za kilka lat w przypadku awarii jednego elementu będziemy musieli wymieniać cały system.

8.    Automatyczna samokontrola

System sprawdza sam siebie pod kątem wystąpienia awarii – urządzenia elektroniczne mogą ulec uszkodzeniu, w związku z tym bardzo ważne jest to, żeby system informował użytkownika o powstałej usterce i jej dokładnej lokalizacji (z dokładnością do pokoju czy łóżka). Ta funkcjonalność zapewnia ciągłą opiekę nad pacjentami, nawet jeśli jeden bądź kilka elementów systemu Zettler Medical 800 ulegnie awarii.